Selected tournament: Balkan Open 2018.

DISCIPLINE
 
AGE GROUPS
 
 
PF - Boys

PF - Boys -22

1. PETAR GRIGOROV, MASARU TEAM BULGARIA
2. OMER OSMIĆ, KBV-ĐERZELEZ-Kiseljak

PF - Boys -25

1. PETAR GRIGOROV, MASARU TEAM BULGARIA
2. LUKA OTASEVIC, KBK "CITY STARS"-MONTENEGRO

PF - Boys -28

1. GEORGI ALEKSIEV, MASARU TEAM BULGARIA
2. PETAR GRIGOROV, MASARU TEAM BULGARIA
3. BENJAMIN GANJGO, CBS"Tešanj"Tešanj

PF - Boys -32

1. JAN MIKULIĆ, TIGAR BROD
2. PILAV MUHAREM, KBK "IZAZOV" Bugojno
3. KRISTIAN HRISTOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. BORIS DESPOTOV, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Boys +32

1. KRISTIAN TSENKOV, MASARU TEAM BULGARIA
2. JAN MIKULIĆ, TIGAR BROD
3. KRISTIAN HRISTOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. OGNJEN GARIĆ, G Fight Gym - Grčica

PF - Girls

PF - Girls -25

1. ADNA RAMAKIC, KBS Pokoj
2. MELISA HAVIC, KBS Pokoj

PF - Girls -28

1. ELENA HUDIN, KBV Ormož
2. HADRA BIBORKA, BEREMEND SPORT KFT
3. ARMINA CIKARIC, KBS Golden team Kalesija
3. ENA ČONDRIĆ, BROD

PF - Girls -32

1. AJNA HEKIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DANINA DURIĆ, "Tigar" CAZIN
3. ZUZANNA BLAZEJEWSKA, KS Centuria Torun
3. HADRA BIBORKA, BEREMEND SPORT KFT

PF - Girls +32

1. AJNA HEKIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DANINA DURIĆ, "Tigar" CAZIN
3. KIARA BRATKOVIĆ, BTI
3. ZUZANNA BLAZEJEWSKA, KS Centuria Torun

PF - Younger cadets (male)

PF - Younger cadets (male) -28

1. ADMIR HALILOVIĆ, KBS Golden team Kalesija
2. ENIS HODŽIĆ MEHIĆ, KBV JEDINSTVO ODŽAK

PF - Younger cadets (male) -32

1. VLADIMIR NENOV, MASARU TEAM BULGARIA
2. KALOIAN BOJANOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. IVAN UDOVIĆ, LAV, Pula
3. MARC KNECHTL, ASKO KICKBOXEN HUETTER

PF - Younger cadets (male) -37

1. VLADIMIR NENOV, MASARU TEAM BULGARIA
2. MIHAIL TZVETKOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. KALOIAN BOJANOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. IVAN UDOVIĆ, LAV, Pula

PF - Younger cadets (male) -42

1. NIKOLAI PETROV, MASARU TEAM BULGARIA
2. KRISTIAN MILUSHEV, MASARU TEAM BULGARIA
3. KRISTIAN TSENKOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. MIHAIL TZVETKOV, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Younger cadets (male) -47

1. ALAN TURSUNOVIĆ, BUDOKAI LABIN
2. KRISTIAN MILUSHEV, MASARU TEAM BULGARIA
3. PETAR DIMITROV, MASARU TEAM BULGARIA
3. OSKAR SAJNOG, KS Centuria Torun

PF - Younger cadets (male) +47

1. TILEN REPINA, PTUJ
2. PETAR DIMITROV, MASARU TEAM BULGARIA
3. SERGEJ FURTULA, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. LEONARDO ČVEK, BTI

PF - Younger cadets (female)

PF - Younger cadets (female) -32

1. DORIS ŠULEK, PTUJ
2. LAMIJA DEDIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. ANA SAJLOVIĆ, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO

PF - Younger cadets (female) -37

1. HRISTINA ANDONOVA, MASARU TEAM BULGARIA
2. ENIKŐ TEKLA TÓTH, BEREMEND SPORT KFT
3. ELENA ČVEK, BTI
3. ANA HUDIN, KBV Ormož

PF - Younger cadets (female) -42

1. HRISTINA ANDONOVA, MASARU TEAM BULGARIA
2. LEONARDA DEAK, BTI
3. LORENA ZEBA, BTI
3. NAIDA DULIC, "ZINO"

PF - Younger cadets (female) -47

1. NIKOL DIMITROVA, MASARU TEAM BULGARIA
2. IRMA LJUBIJANKIĆ, "Tigar" CAZIN
3. JELENA BUKVIC, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. KOVÁCS NILLA, BEREMEND SPORT KFT

PF - Younger cadets (female) +47

1. KALINA BOJADJIEVA, MASARU TEAM BULGARIA
2. NIKOL DIMITROVA, MASARU TEAM BULGARIA
3. DELILA GANJGO, CBS"Tešanj"Tešanj
3. IRMA LJUBIJANKIĆ, "Tigar" CAZIN

PF - Older cadets (male)

PF - Older cadets (male) -32

1. VLADIMIR NENOV, MASARU TEAM BULGARIA
2. IVAN UDOVIĆ, LAV, Pula
3. DILAN IVANOVSKI, Macedonia WAKO
3. KALOIAN BOJANOV, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Older cadets (male) -37

1. MIHAIL TZVETKOV, MASARU TEAM BULGARIA
2. KALOIAN BOJANOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. VLADIMIR KANZOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. IVAN UDOVIĆ, LAV, Pula

PF - Older cadets (male) -42

1. NIKOLAI PETROV, MASARU TEAM BULGARIA
2. ANTO JELKIĆ, 2002 - Odzak
3. KRISTIAN MILUSHEV, MASARU TEAM BULGARIA
3. MIHAIL TZVETKOV, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Older cadets (male) -47

1. ALAN TURSUNOVIĆ, BUDOKAI LABIN
2. KRISTIAN MILUSHEV, MASARU TEAM BULGARIA
3. PETAR DIMITROV, MASARU TEAM BULGARIA
3. LEON ŽAJGAR, OMEGA

PF - Older cadets (male) -52

1. PETAR DIMITROV, MASARU TEAM BULGARIA
2. MORIS TRBULIN, LAV, Pula
3. SANJIN HRNJICA, "ZINO"

PF - Older cadets (male) -57

1. MORIS TRBULIN, LAV, Pula
2. HANNAN BRKIĆ, "ZINO"
3. SANJIN HRNJICA, "ZINO"

PF - Older cadets (male) -63

1. ALI BOTONJIĆ, Taekwon-do Klub Gepard
2. NEJC KOROTAJ, KBV Ormož
3. ALDIN HODZIC-MEHIC, ASKO KICKBOXEN HUETTER
3. HANNAN BRKIĆ, "ZINO"

PF - Older cadets (male) -69

1. ALDIN HODZIC-MEHIC, ASKO KICKBOXEN HUETTER
2. NEJC KOROTAJ, KBV Ormož

PF - Older cadets (male) +69

1. NINO BRATUŠEK, PTUJ
2. AHMET PAŠIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. IVAN JERKOVIĆ, OMEGA
3. ALEN BRATINŠČAK, KBV Ormož

PF - Older cadets (female)

PF - Older cadets (female) -37

1. HRISTINA ANDONOVA, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Older cadets (female) -42

1. HRISTINA ANDONOVA, MASARU TEAM BULGARIA
2. AMINA BEGUNIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. ANESA HAMZIĆ, KBV Kurto

PF - Older cadets (female) -46

1. EMA HAMULIĆ, "Tigar" CAZIN
2. LAJLA MULALIC, "ZINO"
3. NIKOL DIMITROVA, MASARU TEAM BULGARIA
3. LARA MEIĆ, CICVARA TEAM

PF - Older cadets (female) -50

1. MATEA ZEBA, BTI
2. LAJLA MULALIC, "ZINO"
3. ANNAKATRIN PECHMANN, ASKO KICKBOXEN HUETTER
3. NIKOL DIMITROVA, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Older cadets (female) -55

1. NURHANA FAZLIC, atus-gratkorn
2. KALINA BOJADJIEVA, MASARU TEAM BULGARIA
3. TIJANA BUKVIC, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. MARTYNA WOZNIAK, KS Centuria Torun

PF - Older cadets (female) -60

1. LARA VUZEM VAJDA, PTUJ
2. NURHANA FAZLIC, atus-gratkorn
3. MARTYNA WOZNIAK, KS Centuria Torun
3. NIKOLINA BARTOLČIĆ, LAV, Pula

PF - Older cadets (female) -65

1. NIKOLINA BARTOLČIĆ, LAV, Pula
2. TEA BELARDI, LAV, Medulin

PF - Juniors (male)

PF - Juniors (male) -57

1. ARNEL ZUBERI, KBS Ljutoc Orasac
2. MORIS TRBULIN, LAV, Pula

PF - Juniors (male) -63

1. HARIS ĆORIĆ, KBS Borac Jelah
2. ADMIR HASANBAŠIĆ, KBS Borac Jelah

PF - Juniors (male) -74

1. LOREN DOMBA, LAV, Pula
2. KENAN DEDIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

PF - Juniors (male) -79

1. PATRIK ŠULEK, PTUJ
2. IVAN JERKOVIĆ, OMEGA

PF - Juniors (male) +94

1. HEIKO LANGBAUER, ASKO KICKBOXEN HUETTER
2. BENJAMIN BRATINŠČAK, KBV Ormož

PF - Juniors (female)

PF - Juniors (female) -60

1. HELENA SANDRA TKALČEVIĆ, BTI
2. NORA PINZ, ASKO KICKBOXEN HUETTER
3. NIKOLINA BARTOLČIĆ, LAV, Pula

PF - Juniors (female) -65

1. HELENA SANDRA TKALČEVIĆ, BTI
2. HANNA HEKIĆ, "Tigar" CAZIN

PF - Juniors (female) +70

1. MERIMA ALIČIĆ, KBS Borac Jelah
2. ENEA ŠUJIĆ, KBS Borac Jelah
3. HATIDŽA TOPČIBAŠIĆ, Tiger Kickboxning Ribe

PF - Seniors (male)

PF - Seniors (male) -69

1. KRISTIJAN KATUŠIĆ, OMEGA
2. AMAR NUROVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. DOMAGOJ PERIĆ, Eagles SCM

PF - Seniors (male) -79

1. IVAN STANKOV, MASARU TEAM BULGARIA
2. STEFAN KOSTADINOV, MASARU TEAM BULGARIA
3. ANDREAS HOFER, ASKO KICKBOXEN HUETTER

PF - Seniors (male) -84

1. ANDREAS HOFER, ASKO KICKBOXEN HUETTER
2. AJREDIN AJETI, SBK Borac
3. IVAN STANKOV, MASARU TEAM BULGARIA

PF - Seniors (male) +94

1. GEORGI ALEKSIEV, MASARU TEAM BULGARIA
2. SÁGI ZOLTAN, BEREMEND SPORT KFT

PF - Seniors (female)

PF - Seniors (female) -70

1. ANA ALABER, LAV, Pula
2. ANGELIKA SCHMIDT, ASKO KICKBOXEN HUETTER

PF - Seniors (female) +70

1. ANA ALABER, LAV, Pula
2. ANITA ŠANTOR, BROD