Selected tournament: Balkan Open 2016

DISCIPLINE
 
AGE GROUPS
 
 
PF - Boys

PF - Boys -25

1. KRISTIAN MARKOV, teamRADULOV
2. BORNA ŠARIĆ, LAV
3. PEZIC ENES, Kbs Golden
3. PEZIC ELMIR, Kbs Golden

PF - Boys -28

1. VANJA BURMUDŽIJA, Kutina
2. MARKO GRGIC, 2002 - Odzak
3. KRISTIAN MARKOV, teamRADULOV

PF - Boys -32

1. DENIS PETROV, teamRADULOV
2. MARKO GRGIC, 2002 - Odzak
3. JAN MIKULIĆ, Tomislav Gym

PF - Boys +32

1. ALJOŠA RAMIĆ, "ZINO"
2. EMMAN BRKIĆ, "ZINO"
3. BENEDEK HADRA, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.

PF - Girls

PF - Girls -25

1. LAMIJA NOCIC, Kbs Golden
2. ENA BILIC, Kickboxing klub Brod

PF - Girls -28

1. ENIKŐ TEKLA TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
2. ANĐELINA FILIPOVIĆ, Kutina
3. AJNA HEKIĆ, "Tigar" CAZIN

PF - Girls -32

1. PETRA MIKULIĆ, Tomislav Gym
2. ENIKŐ TEKLA TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
3. SARA MUŠELJIĆ, KBV "Borac" B.Krupa

PF - Younger cadets (male)

PF - Younger cadets (male) -28

1. DENIS PETROV, teamRADULOV
2. MARTIN IVANOV, teamRADULOV
3. IVAN UDOVIĆ, LAV
3. MUHAREM ALAGIĆ, Taekwon-do klub ''Galaja''

PF - Younger cadets (male) -32

1. HAMZA DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DANAIL BLAGOEV, teamRADULOV
3. MARTIN IVANOV, teamRADULOV

PF - Younger cadets (male) -37

1. ALEKSANDAR AVRAMOV, teamRADULOV
2. TEO GRGIĆ, 2002 - Odzak
3. ALEN LOVRENČIĆ, Kutina
3. LUKA HUŠAK, LAV

PF - Younger cadets (male) -42

1. ALAN TURSUNOVIĆ, Budokai Labin
2. ALEKSANDAR AVRAMOV, teamRADULOV
3. ALEN LOVRENČIĆ, Kutina
3. TARIK OKERIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO

PF - Younger cadets (male) -47

1. SIMEON RANGELOV, teamRADULOV
2. MORIS TRBULIN, LAV
3. DOMINIK LOVRIĆ, OMEGA
3. GREORGI GREORGIEV, teamRADULOV

PF - Younger cadets (male) +47

1. DOMINIK LOÓS, Yoko Kick-box Team
2. RIJAD OKERIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. SIMEON RANGELOV, teamRADULOV
3. JAHJA BAJRIĆ, KBV-ĐERZELEZ

PF - Younger cadets (female)

PF - Younger cadets (female) -32

1. NIKOLINA DEVČIĆ, OMEGA
2. PETRA MIKULIĆ, Tomislav Gym

PF - Younger cadets (female) -37

1. EMA HAMULIĆ, "Tigar" CAZIN
2. LAMIJA HAMULIĆ, "Tigar" CAZIN
3. PETRA MIKULIĆ, Tomislav Gym

PF - Older cadets (male)

PF - Older cadets (male) -42

1. ALAN TURSUNOVIĆ, Budokai Labin
2. MORIS TRBULIN, LAV

PF - Older cadets (male) -47

1. DOMINIK LOÓS, Yoko Kick-box Team
2. ELVIN PEČENKOVIĆ, "ZINO"
3. SIMEON RANGELOV, teamRADULOV

PF - Older cadets (male) -52

1. FILIP GRBIĆ, Budokai Labin
2. DOMINIK LOÓS, Yoko Kick-box Team
3. LOREN DOMBA, LAV

PF - Older cadets (female)

PF - Older cadets (female) -42

1. NURHANA FAZLIC, ATUS Gratkorn
2. DÓRA BALAJTHY, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
3. ARIJANA SILAJDŽIĆ, KBV JEDINSTVO ODŽAK

PF - Older cadets (female) -60

1. AMINA ŠEHIĆ, KBS Ljutoc Orasac
2. HANA HEKIĆ, "Tigar" CAZIN
3. MANUELA MEDIĆ, LAV

PF - Older cadets (female) -65

1. DIANA RAMIĆ, "ZINO"
2. HANA MIDŽIĆ, "ZINO"

PF - Juniors (male)

PF - Juniors (male) -63

1. TOMISLAV KATUŠIĆ, OMEGA
2. FILIP GRBIĆ, Budokai Labin
3. HUSEJN KAROVIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO

PF - Juniors (male) -74

1. NERMIN KEREŠ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
2. ABDULAH SARAJLIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. ADIS BEĆOVIĆ, KBV Tornado Sarajevo

PF - Juniors (female)

PF - Juniors (female) -55

1. SANDRA ČELEBIĆ, "ZINO"
2. KLAUDIA KOVÁCS, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.

PF - Seniors (male)

PF - Seniors (male) -69

1. MARINO FARAGUNA, Budokai Labin
2. ERMIN IMŠIROVIĆ, KBS Ljutoc Orasac

PF - Seniors (male) -74

1. MARINO FARAGUNA, Budokai Labin
2. ZOLTÁN CSORDÁS, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
3. ŠEHERZAD ZULIĆ, KBS Ljutoc Orasac

PF - Seniors (male) -79

1. ŠEHERZAD ZULIĆ, KBS Ljutoc Orasac
2. AJREDIN AJETI, KBS "Spartanac" Zitiste

PF - Seniors (male) -84

1. ŠEHERZAD ZULIĆ, KBS Ljutoc Orasac
2. AJREDIN AJETI, KBS "Spartanac" Zitiste
3. DURSUM HASANIC, Taekwon-do klub ''Galaja''

PF - Seniors (male) -94

1. ISTVÁN TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
2. AJDIN SALCIN, KBV Tornado Sarajevo
3. RAMIZ SEHOVIC, KBV Tornado Sarajevo

PF - Seniors (female)

PF - Seniors (female) -70

1. SARA PAČIĆ, "ZINO"
2. MIJA UKROPINA, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO

PF - Veterans (male)

PF - Veterans (male) -94

1. ISTVÁN TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
2. BALAJTHY ZOLTÁN, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.