Selected tournament: Balkan Open 2016

DISCIPLINE
 
AGE GROUPS
 
 
LC - Older cadets (male)

LC - Older cadets (male) -32

1. HAMZA DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. ILIJA PEROVIĆ, Kik boks klub "Lovćen"
3. MUAMER DEDIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ

LC - Older cadets (male) -37

1. TEO GRGIĆ, 2002 - Odzak
2. VIKTOR MILIĆ, Kik boks klub "KULE" Trnovo
3. MIRSAD HASIĆ, KBS Borac Jelah

LC - Older cadets (male) -42

1. IVAN PETKOVIĆ, Velež Nevesinje
2. TARIK OKERIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. SANJIN HRNJICA, KBS Ljutoc Orasac

LC - Older cadets (male) -47

1. MUHAMED DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DINO RUŽNIĆ, "Tigar" CAZIN
3. HORVATH GYULA, Esztergomi KBSE
3. BORISZ VISZKET, Controll SportClub Szombathely

LC - Older cadets (male) -52

1. MUHAMED DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DOMINIK BOROK, Esztergomi KBSE
3. BOTOND LACZKOVICS, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
3. DENIS PRELOG, KBK Power kick Murska Sobota

LC - Older cadets (male) -57

1. BENCE KAJTÁR, Esztergomi KBSE
2. IBRAHIM NADAREVIĆ, "Tigar" CAZIN
3. RAYMUND BALI, Nyergesujfalu SE
3. ÁKOS BOLFÁN, Controll SportClub Szombathely

LC - Older cadets (male) -63

1. BENCE DEBRE, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
2. ALDIN DŽANIĆ, "Fighter-Doboj Jug"
3. ADNAN DEDIC, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
3. NUSMIR HAJRIĆ, KBS Borac Jelah

LC - Older cadets (male) -69

1. DOMINIK BEDNANICS, Controll SportClub Szombathely
2. MEHMED ĐULIĆ, KBS Borac Jelah
3. MARIO JELOVIC, Kickboxing klub BITLIS

LC - Older cadets (male) +69

1. VIKTOR VÍGVÁRY, Esztergomi KBSE
2. ALEN BRATINŠČAK, KBV Ormož
3. ELMIR AVDIC, Kbv Flek Tom Cat

LC - Older cadets (female)

LC - Older cadets (female) -42

1. NURHANA FAZLIC, ATUS Gratkorn
2. DÓRA BALAJTHY, BEREMEND SPORT KFT
3. ADNA JUSIĆ, KBV "Borac" B.Krupa

LC - Older cadets (female) -46

1. ZORANA NIKOLIC, KBS "Spartanac" Zitiste
2. ADNA JUSIĆ, KBV "Borac" B.Krupa

LC - Older cadets (female) -60

1. VIKTORIJA VARADINOVA, WAKO MACEDONIA
2. NAIDA MUHIĆ, "ZINO"

LC - Older cadets (female) -65

1. ALEKSANDRA RAPAIC, KBS "Spartanac" Zitiste

LC - Juniors (male)

LC - Juniors (male) -57

1. ISMAIL HAMULIĆ, "Tigar" CAZIN
2. KRISZTOFER SZÁSZ, Controll SportClub Szombathely
3. PATRIK GRÜNCZEISZ, Controll SportClub Szombathely
3. ALEXANDER DIDENKÓ, Nyergesujfalu SE

LC - Juniors (male) -63

1. PATRIK ČAUŠ, IVANIĆ GRAD
2. TOMISLAV KATUŠIĆ, OMEGA
3. ADAM HERCOG, OMEGA
3. ADNAN HALILOVIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ

LC - Juniors (male) -69

1. MARTIN HAMMER, KiralyTeam Pointfigthing Academy
2. BALÁZS TAR, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
3. ÁDÁM BOLFÁN, Controll SportClub Szombathely
3. DÁNIEL HEGYESI, Esztergomi KBSE

LC - Juniors (male) -74

1. BALÁZS TAR, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
2. ÁDÁM BOLFÁN, Controll SportClub Szombathely
3. ABDULAH SARAJLIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. MURIZ HADŽIKADUNIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ

LC - Juniors (male) -79

1. EMANUEL SZMOLEK, Controll SportClub Szombathely
2. BLASHKO PETKOVSKI, WAKO MACEDONIA

LC - Juniors (male) +94

1. AHMED KADIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
2. BENJAMIN BRATINŠČAK, KBV Ormož

LC - Juniors (female)

LC - Juniors (female) -55

1. GRACIA MARIĆ, KUTINA
2. KLAUDIA KOVÁCS, BEREMEND SPORT KFT
3. PETRA VANCSIK, Controll SportClub Szombathely

LC - Juniors (female) -65

1. RAJČEVIĆ SLAĐANA, KUTINA
2. TEODORA MIČIĆ, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. EMINA FERIZOVIĆ, "ZINO"

LC - Seniors (male)

LC - Seniors (male) -63

1. KRISZTOFER SZÁSZ, Controll SportClub Szombathely
2. AMAR NUROVIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ

LC - Seniors (male) -69

1. BALÁZS TAR, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
2. IBRAHIM GVERIĆ, "ZINO"

LC - Seniors (male) -74

1. MATEJ ŠIŠKO, GOLDEN GLORY LIVNO
2. ŠEHERZAD ZULIĆ, KBS Ljutoc Orasac
3. ZOLTÁN CSORDÁS, BEREMEND SPORT KFT

LC - Seniors (male) -79

1. DŽENAN ALIBALIĆ, KBS Borac Jelah
2. DURSUM HASANIC, Galaja Sanski Most

LC - Seniors (male) -89

1. AJDIN SALCIN, KBV Tornado Sarajevo
2. EDIN VUČELJ, "Tigar" CAZIN

LC - Seniors (male) -94

1. RAMIZ SEHOVIC, KBV Tornado Sarajevo
2. RAMIZ HOŠIĆ, "ZINO"
3. JASMIN HAMZIĆ, KBS Golden team Kalesija
3. FRANJO ČUPIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ

LC - Seniors (female)

LC - Seniors (female) -55

1. GRACIA MARIĆ, KUTINA
2. SAMRA MRŠO, KBV "TAEKYON" SARAJEVO

LC - Veterans (male)

LC - Veterans (male) -84

1. SÀNDOR FERENC BÀRDOSI, Controll SportClub Szombathely
2. PATRIK BALI, Nyergesujfalu SE

LC - Veterans (male) -94

1. ISTVÁN TÓTH, BEREMEND SPORT KFT
2. BALAJTHY ZOLTÁN, BEREMEND SPORT KFT