Selected tournament: Balkan Open 2017

DISCIPLINE
 
AGE GROUPS
 
 
PF - Boys

PF - Boys -22

1. PLAMEN BOJINOV, Masaru
2. ALEKSANDAR DELCHEV, Masaru

PF - Boys -25

1. PLAMEN BOJINOV, Masaru
2. ALEKSANDAR DELCHEV, Masaru
3. ISMAR DIZDAREVIĆ, KBS Borac Jelah
3. NIKOLAY VUCHEV, Masaru

PF - Boys -28

1. PLAMEN BOJINOV, Masaru
2. NIKOLAY VUCHEV, Masaru
3. NEIM EMINI, Macedonia WAKO

PF - Boys -32

1. VLADIMIR NENOV, Masaru
2. ALEKS MITEV, Masaru
3. ALEX GEORGIEV, teamRADULOV
3. ZLATKO CHERNEV, teamRADULOV

PF - Boys +32

1. DINO NADAREVIĆ, "ZINO"
2. VLADIMIR NENOV, Masaru
3. KALOIAN TRAYKOV, teamRADULOV
3. ALEX GEORGIEV, teamRADULOV

PF - Girls

PF - Girls -28

1. MARIA DIMITROVA, Masaru
2. LUNA DOMBA ORBANIĆ, LAV

PF - Girls -32

1. ANĐELINA FILIPOVIĆ, Kutina
2. TIHOMIRA IVANOVA, Masaru
3. MARIA DIMITROVA, Masaru
3. YANICA HRISTOVA, Masaru

PF - Girls +32

1. TIHOMIRA IVANOVA, Masaru
2. YANICA HRISTOVA, Masaru
3. ENA ČORAK, Kutina

PF - Younger cadets (male)

PF - Younger cadets (male) -28

1. IVAN UDOVIĆ, LAV
2. ROKO RIBARIĆ, OMEGA

PF - Younger cadets (male) -32

1. ALEKS MITEV, Masaru
2. VLADIMIR NENOV, Masaru
3. EMANUEL SUROP, DRAGA
3. VLADIMIR KANZOV, Masaru

PF - Younger cadets (male) -37

1. NIKOLAI PETROV, Masaru
2. ALEKSANDAR AVRAMOV, teamRADULOV
3. KALOIAN TRAYKOV, teamRADULOV
3. MARTIN JELEV, Masaru

PF - Younger cadets (male) -42

1. SVETOSLAV PROKOPOV, Masaru
2. PETAR DIMITROV, Masaru
3. KRISTIAN MILUSHEV, Masaru
3. ALEKSANDAR AVRAMOV, teamRADULOV

PF - Younger cadets (male) -47

1. TILEN REPINA, PTUJ
2. SVETOSLAV PROKOPOV, Masaru
3. TEO GRGIĆ, 2002 - Odzak
3. ALEN LOVRENČIĆ, Kutina

PF - Younger cadets (male) +47

1. SIMEON RANGELOV, teamRADULOV
2. EDI HALILI, teamRADULOV
3. ALJOŠA RAMIĆ, "ZINO"
3. DIMITAR BOGDANOV, teamRADULOV

PF - Younger cadets (female)

PF - Younger cadets (female) -28

1. MARIA DIMITROVA, Masaru
2. ANDREA ILIEVA, Masaru
3. LUNA DOMBA ORBANIĆ, LAV

PF - Younger cadets (female) -32

1. ENIKŐ TEKLA TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
2. GALINA GEORGIEVA, Masaru
3. ANDREA ILIEVA, Masaru

PF - Younger cadets (female) -37

1. HRISTINA ANDONOVA, teamRADULOV
2. ENIKŐ TEKLA TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
3. PETRA MIKULIĆ, TIGAR -BROD
3. GALINA GEORGIEVA, Masaru

PF - Younger cadets (female) -42

1. HRISTINA ANDONOVA, teamRADULOV
2. VALERIA JELIASKOVA, Masaru
3. NIKOL DIMITROVA, Masaru

PF - Younger cadets (female) +47

1. NIKOLINA BARTOLČIĆ, LAV
2. LEJLA JAHJA, LAV MEDULIN
3. NIKOL DIMITROVA, Masaru

PF - Older cadets (male)

PF - Older cadets (male) -32

1. VLADIMIR KANZOV, Masaru
2. IVAN UDOVIĆ, LAV
3. ENES PEZIĆ, KBS Golden team Kalesija
3. ELMIR PEZIĆ, KBS Golden team Kalesija

PF - Older cadets (male) -37

1. DANAIL BLAGOEV, teamRADULOV
2. MIHAIL TZVETKOV, Masaru
3. NIKOLAI PETROV, Masaru
3. MARTIN JELEV, Masaru

PF - Older cadets (male) -42

1. SVETOSLAV PROKOPOV, Masaru
2. KRISTIAN MILUSHEV, Masaru
3. PETAR GAVRAN, Vitez Mile Bošnjak - Posušje
3. DORIAN HORVAT, CICVARA TEAM

PF - Older cadets (male) -47

1. MORIS TRBULIN, LAV
2. TEO GRGIĆ, 2002 - Odzak
3. BORNA STAKOR, MOSLAVAC

PF - Older cadets (male) -52

1. EMIN ORASCANIN, "ZINO"

PF - Older cadets (male) -57

1. ADIJAN NADAREVIĆ, "ZINO"
2. SIMEON RANGELOV, teamRADULOV
3. ANTON MILCHEV, Masaru
3. VALENTIN ALEXIEV, Masaru

PF - Older cadets (male) -63

1. SIMEON RANGELOV, teamRADULOV
2. ANTON MILCHEV, Masaru
3. GABRIJEL KRIŽANAC, LAV

PF - Older cadets (male) +69

1. PATRIK ŠULEK, PTUJ
2. NIKO RITLOP, PTUJ
3. MARKO LIOVIĆ, OMEGA

PF - Older cadets (female)

PF - Older cadets (female) -37

1. HRISTINA ANDONOVA, teamRADULOV
2. NIKOLINA DEVČIĆ, TIGAR -BROD
3. PETRA MIKULIĆ, TIGAR -BROD

PF - Older cadets (female) -42

1. PAULA UDOVIĆ, LAV
2. NIKOL DIMITROVA, Masaru

PF - Older cadets (female) -50

1. ARIJANA SILAJDŽIĆ, KBV JEDINSTVO ODŽAK
2. LARA MEIĆ, CICVARA TEAM

PF - Older cadets (female) -55

1. LARA VUZEM VAJDA, PTUJ
2. INA SKAZA, PTUJ
3. ERNADA MUHIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

PF - Older cadets (female) -60

1. LARA VUZEM VAJDA, PTUJ
2. NIKOLINA BARTOLČIĆ, LAV
3. IVANA MIŠKOVIĆ, MOSLAVAC
3. AZRA MUHIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

PF - Older cadets (female) +65

1. DIANA RAMIĆ, "ZINO"
2. LEJLA JAHJA, LAV MEDULIN

PF - Juniors (male)

PF - Juniors (male) -69

1. EMIL KROSNOV, teamRADULOV
2. ADNAN HALILOVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

PF - Juniors (male) -74

1. MURIZ HADZIKADUNIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

PF - Seniors (male)

PF - Seniors (male) -63

1. EMIL KROSNOV, teamRADULOV

PF - Seniors (male) -69

1. MATEO ĐUDARIĆ, MOSLAVAC

PF - Seniors (male) -74

1. MATEO ĐUDARIĆ, MOSLAVAC
2. DOMAGOJ PERIĆ, TIGAR -BROD

PF - Seniors (male) -79

1. AJREDIN AJETI, KBS "Spartanac" Zitiste

PF - Seniors (male) +94

1. ZHANG ADRIÁN, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
2. SZEKSZÁRDI SÁNDOR, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.

PF - Seniors (female)

PF - Seniors (female) -70

1. LARISA SAČIĆ, LAV
2. ANTONELA TOMAŠEVIĆ, Tomislav Gym

PF - Veterans (male)

PF - Veterans (male) +84

1. ISTVÁN TÓTH, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.
2. NAGY ZSOLT, BEREMENDI ÉPÍTŐK SK.