Selected tournament: Balkan Open 2017

DISCIPLINE
 
AGE GROUPS
 
 
KL - Older cadets (male)

KL - Older cadets (male) -32

1. MUAMER DEDIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
2. JASMIN SPAHIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. UROS PETROVIC, Anarchy Gym
3. LUKA BANDIC, KBS "Deveta Četa" Pale

KL - Older cadets (male) -37

1. ILIJA PEROVIĆ, Kik boks klub "Lovćen"
2. MIRSAD HASIĆ, KBS Borac Jelah
3. MUAMER DEDIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. JASMIN SPAHIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Older cadets (male) -42

1. LUKA GUDELJ, KBV "Ratnik" Gacko
2. ISHAK AGOVIĆ, KickBox Klub Univerzum
3. RENE KALIMAN, DRAGA
3. BORISLAV MILUTINOVIC, KBS "Deveta Četa" Pale

KL - Older cadets (male) -47

1. IVAN PETKOVIĆ, Velež Nevesinje
2. LUKA LOPATIĆ, KBS "Deveta Četa" Pale
3. DEMIR DEMIĆ, KickBox Klub Univerzum
3. DJORDJE NESKOVIC, Anarchy Gym

KL - Older cadets (male) -52

1. ARMIN KARAŠIN, KBK "IZAZOV" Bugojno
2. TARIK BAČIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
3. STEFAN PUTINČANIN, KBK BATAJNICA
3. ALDIN TAHIROVIC, Ilidža Sarajevo

KL - Older cadets (male) -57

1. IMRAN KOLENOVIĆ, KBK "PANTER" SARAJEVO
2. AMAR AVDIĆ, KBS Golden team Kalesija
3. MIHAIL NOGOVIĆ, KBK BATAJNICA
3. UROS NESKOVIC, Anarchy Gym

KL - Older cadets (male) -63

1. ALDIN DŽANIĆ, "Fighter-Doboj Jug"
2. AHMED AŠANI, KBK "PANTER" SARAJEVO
3. ABAZ KUČEVIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
3. DJORDJE BLAGOJEVIC, Kik boks klub Tivat

KL - Older cadets (male) -69

1. MILOŠ MUGOŠA, Montenegro team
2. LUKA PERISIC, Kik boks klub Tivat
3. DEJAN JANJILOVIC, KBS Rudar Stanari
3. DRAGISA CEBIC, KBC,,056,, Zvornik"

KL - Older cadets (male) +69

1. HUSO TURIĆ, KBS Golden team Kalesija
2. MEHMED ĐULIĆ, KBS Borac Jelah
3. NIKOLA NACEV, Macedonia WAKO
3. ADNAN DEDIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Older cadets (female)

KL - Older cadets (female) -37

1. PETRA MIKULIĆ, TIGAR BROD
2. NIKOLINA DEVČIĆ, TIGAR BROD

KL - Older cadets (female) -55

1. EDITA BRKIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
2. NADIRA SPAHIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. MAJA OMIČEVIĆ, KBV JEDINSTVO ODŽAK
3. NEJRA GUTIĆ, KBK "PANTER" SARAJEVO

KL - Older cadets (female) -60

1. TARA BOHATJUK, KBK "PANTER" SARAJEVO
2. VIKTORIJA VARADINOVA, Macedonia WAKO

KL - Older cadets (female) -65

1. HANA MIDŽIĆ, "ZINO"
2. FATIMA SOLO, KBS Borac Jelah

KL - Older cadets (female) +65

1. ADNA BEHREM, "ZINO"
2. STEFANIA ANTONIADU, KBS "Spartanac" Zitiste
3. SELMA PUPOVIĆ, KBK "CITY STARS"-MONTENEGRO
3. DŽEJNA RIZVANOVIĆ, Ilidža Sarajevo

KL - Juniors (male)

KL - Juniors (male) -57

1. HAJRUDIN ČAMDŽIĆ, KBS "TITANIUM" Usora
2. LUKA KLIŠANIĆ, ZAGREB
3. LUKA DESIĆ, KUTINA

KL - Juniors (male) -63

1. FILIP KOMŠIĆ, KBK "PANTER" SARAJEVO
2. ELVIN TINJAK, BALKAN KONJIC
3. SLOBODAN BJELIČIĆ, KBS Rudar Stanari
3. ANES HASANOVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Juniors (male) -69

1. RIJAD DZANIĆ, Muay Thai & MMA Club xXx
2. ĐURO MARTINOVIĆ, KUTINA
3. ALEKSANDAR KOVAČEVIC, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. ADNAN HALILOVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Juniors (male) -74

1. EMIR IBRAHIMOVIĆ, "Fighter-Doboj Jug"
2. MURIZ HADZIKADUNIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. JOVAN RADOVIĆ, KBS "Deveta Četa" Pale
3. FARUK VRAŽALICA, KBK "PANTER" SARAJEVO

KL - Juniors (male) -79

1. ALMEDIN KEHONJIC, KBS Golden team Kalesija
2. KRISTIJAN TRLIN, KBK "KOBRA" MOSTAR
3. ELDAR HALILOVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Juniors (male) -84

1. AZIZ MUDROV, KUTINA
2. ELDAR HALILOVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Juniors (male) +94

1. IRVIN PALAVRA, Muay Thai & MMA Club xXx
2. STOLE JORDANOVSKI, Macedonia WAKO

KL - Juniors (female)

KL - Juniors (female) -55

1. JOVANA ARSOVA, Macedonia WAKO
2. IVANA RADIĆ, Velež Nevesinje
3. ZORANA NIKOLIC, KBS "Spartanac" Zitiste

KL - Juniors (female) -60

1. ANJA JANKOVIĆ, KBK Borac Banja Luka
2. ALEKSANDRA SPASESKI, KBV SEVNICA
3. MARIJA JANEVA, Macedonia WAKO

KL - Juniors (female) -65

1. RAJČEVIĆ SLAĐANA, KUTINA
2. ALEKSANDRA RAPAIC, KBS "Spartanac" Zitiste
3. TEODORA MIČIĆ, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. MIHAELA KORDIC, KBK "KOBRA" MOSTAR

KL - Juniors (female) -70

1. NIRMANA BRKIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
2. TEODORA BUTKOVIĆ, KBK Borac Banja Luka

KL - Seniors (male)

KL - Seniors (male) -69

1. IBRAHIM GVERIĆ, "ZINO"
2. ADMIR CETIN, KBK "IZAZOV" Bugojno
3. AGO ARTUKOVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. VITO BERANIČ, KBV SEVNICA

KL - Seniors (male) -79

1. ŽIGA ŽVEGLIČ, KBV SEVNICA
2. NAIM SAMIU, Macedonia WAKO
3. DOMAGOJ GLAVAS, TIGAR BROD

KL - Seniors (male) -84

1. EDIN VUČELJ, Taekwon-do Klub Gepard
2. SELVER MAHMIĆ, KBS "TITANIUM" Usora
3. ALEN MALJIŠEVIĆ, KBK "PANTER" SARAJEVO
3. NIKOLA BLAGOJEVIĆ, KBC,,056,, Zvornik"

KL - Seniors (male) -89

1. MARTIN MITIĆ, Macedonia WAKO
2. ALADIN DIZDAREVIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Seniors (male) -94

1. MARIO MATUKA, TIGAR BROD
2. ARTAN SHABANI, Macedonia WAKO

KL - Seniors (male) +94

1. DEMIJEL BIJAVICA GAKOVICA, KBK "KOBRA" MOSTAR
2. SALIH KARGIĆ, CBS"Tešanj"Tešanj
3. SZEKSZÁRDI SÁNDOR, BEREMEND SPORT KFT

KL - Seniors (female)

KL - Seniors (female) -55

1. ŠEJLA ORAŠČANIN, "ZINO"
2. BAHRIJA ALIĆ, KBS "TITANIUM" Usora
3. ANDREA KOSTOVSKA, Macedonia WAKO
3. MATEJA POMPE, KBV SEVNICA

KL - Seniors (female) -60

1. LUCIA CMAROVA, Guard klub kickbox KOŠICE
2. ALMA UZUNOVIĆ, KBV "Gazija" Sarajevo
3. MERISA ALJIĆ, KBK "PANTER" SARAJEVO

KL - Seniors (female) -70

1. VERONIKA CMAROVA, Guard klub kickbox KOŠICE
2. ANTONELA TOMAŠEVIĆ, TOMISLAV GYM
3. DŽEJLANA PIRO, CBS"Tešanj"Tešanj

KL - Seniors (female) +70

1. JASMINA MERDIĆ, KBS "TITANIUM" Usora
2. ANTONELA TOMAŠEVIĆ, TOMISLAV GYM

KL - Veterans (male)

KL - Veterans (male) +84

1. ISTVÁN TÓTH, BEREMEND SPORT KFT
2. NAGY ZSOLT, BEREMEND SPORT KFT
3. VADIM ZELEV, Lithuanian kickboxing federation